Volba jazyka


Orientační nabídka


Praha 12 - Oficiální web mětské části 


Vyhledávání

 

 rozšířené vyhledávání | ? (Nápověda k vyhledávání)Cesta: Titulní stránka

 

Ani jedna slzička

Ani jedna slzička
Trocha trémy z prvního dne ve škole, trocha zvědavosti, ale ani jedna slzička – takový byl první školní den u prvňáčků v ZŠ K Dolům a v ZŠ prof. Švejcara. Dokonce i obavy rodičů, dědečků a babiček dokázali přívětiví učitelé a ředitelé zaplašit.
 

 
 

Do jediné první třídy v pavilonu I. stupně ZŠ a MŠ K Dolům, kterou bude letos navštěvovat 16 dětí, vstoupil starosta Petr Prchal s maskotem v ruce a rázem bylo po rozpacích. Ovečku Olinku si děti chodily jedno po druhém pohladit a od stupínku odcházely s dárkem od městské části a Pamětním listem. Třídní učitel Václav Bartoloměj Lindauer ovečku okamžitě využil k první lekci Sfumato - Splývavé čtení®. V několika minutách naučil prvňáčky písmeno „O“, které se žáci učí poznávat tradičně jako první. Vzhledem k tomu, že většina dětí navštěvovala Klub předškoláčků, pan učitel se jen smál. „Učit žáky, kteří již všechno umějí, je snadné.“ Také starosta si odnesl dárek – jednoduché „hlasovací zařízení“, kterým děti v této škole vyjadřují souhlas nebo nesouhlas s učitelem, bez vykřikování z lavic. Napoprvé se hlasovalo o tom, zda se dětem ve škole líbí. Snad k tomu přispěly dárečky od městské části, nebo balíčky od jedné z maminek Lucie Hlavičkové, ale všechny děti zvedly nad hlavu ANO.

Prvňáčky v ZŠ prof. Švejcara přivítala za městskou část místostarostka Hana Jandová a předala každé třídě osobní dárek - plyšového maskota - psa, tučňáka a rákosníčka. Letos se v „Mráčkovce“ otevíraly tři první třídy se šedesáti dětmi. 1.A dostala na starost Alena Stupková, 1.B Gabriela Jelínková a třídní učitelkou v 1.C je Kateřina Decarli.

 
Zodpovídá: ÚMČ Praha 12
Vytvořeno / změněno: 3.9.2012 / 3.9.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.